с. Івангород. Івангородський ДНЗ

Навчальний процес

Найбільша цінність нашого закладу – дитина, з її правом на цікаве й щасливе життя. Вихователь знає  індивідуальні особливості кожної дитини,  стосунки в родині, прикладає максимум зусиль для того, щоб дитина з радістю йшла в дитячий садок.

Організація навчально-виховного процесу  на заняттях і в повсякденному житті здійснюється відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти за програмою «Дитина», враховуючи індивідуальні особливості дітей. Вихователь звертає увагу на їх темперамент, враховуючи домінуюче навантаження знань та занять на дитину, передбачаючи  раціональне чергування  видів діяльності, доцільне  використання місць проведення занять.

ФІЛІН  Інна Михайлівна під час проведення навчально – виховної роботи  з дітьми продумує, як найдоцільніше поєднати спільні ігри, спостереження, працю молодших та старших дошкільнят тому, що правильно організоване спілкування  дітей у різновіковій групі впливає на їхній психічний розвиток, сприяє формуванню товариських взаємин, взаємодопомоги між старшими і молодшими.

При закладі створений Консультативний центр для батьків і дітей, які виховуються в умовах сім’ї, метою якого є :

-         забезпечення єдиних вимог і наступності сімейного і суспільного виховання;

-         надання всебічної допомоги сім’ї у розвитку, вихованні та навчанні дітей, які виховуються в умовах сім’ї, відповідно до їх задатків, здібностей;

-         надання безкоштовної психолого – педагогічної допомоги батькам;

-         забезпечення взаємодії між дошкільним закладом й іншими організаціями соціальної і медичної підтримки дітей і батьків.

В закладі розроблена Програма розвитку дошкільної освіти на 2014 – 2017 роки, метою Програми є запровадження різних форм охоплення дітей суспільним дошкільним вихованням, здобуття дітьми дошкільного віку обов’язкової дошкільної освіти, удосконалення професійної майстерності педагогічних працівників.

Основними завданнями Програми є:

-   забезпечення та розвиток дошкільного навчального закладу;

-   створення безпечних та належних санітарно – гігієнічних умов ;

-   збереження та зміцнення  фізичного здоров’я дітей дошкільного віку;

-   збереження та подальше зміцнення матеріально – технічної бази,

вирішення питань його фінансування;

-         соціальний захист учасників навчально - виховного процесу;

-         впровадження в практику роботи нових технологій навчання та виховання дітей дошкільного віку.

Фінансування Програми здійснюється  у межах асигнувань передбачених  у  бюджеті Івангородської сільської ради.

В період з 2014 по 2017 роки планується залучити на  розвиток дошкільної освіти 73 000 гривень, а саме :

-    ремонт покрівлі   30 000 гривень;

-    ремонт огорожі   10 000 гривень;

-    проведення водопостачання та облаштування внутрішнього туалету

7 000 гривень;

-         заміна вікон на енергозберігаючі 10 000 гривень;

-         придбання спортивного майданчика 12 000 гривень;

-         поновлення матеріально – технічної бази 4 000 гривень.

При дошкільному навчальному закладі, згідно чинного законодавства створений батьківський комітет, який працює згідно розробленого Положення про батьківський комітет дошкільного навчального закладу, метою якого є:

-         захист інтересів дітей в органах громадського самоврядування закладу;

-         забезпечення постійного і систематичного взаємозв’язку батьків і педагогічного колективу;

-         надання допомоги батькам та педагогічному колективу щодо реалізації завдань дошкільної освіти.

Основними завданнями діяльності комітетів є створення умов для:

-         збереження та зміцнення здоров’я дітей;

-         формування основ соціальної адаптації та життєвої компетенції дітей;

-         всебічне зміцнення зв’язків між дошкільним закладом та родинами з метою встановлення єдності їх виховного впливу на дітей;

-         вирішення питань матеріально – технічного забезпечення закладу та його благоустрою;

-         сприяння соціально – правовому захисту учасників навчально –виховного процесу.

В своїй роботі батьківський комітет наслідує такі принципи:

-   гласність;

-   законність;

-   колегіальність;

-   толерантність;

-   виборність;

-   підзвітність і відповідальність.